Myšlenka Say Cheese

V rámci každého semestru studenti hledají různé praxe, brigády nebo částečné pracovní úvazky a zaměstnavatelům rozesílají své životopisy. Od firemních personalistů slýcháme, že jednou z podstatných a obtížných věcí na životopisu je najít vhodnou fotografii, která by dokázala vhodně reprezentovat osobnost uchazeče.

Fotografie je přitom na životopisu, profilu Facebook a LinkedIn hlavním vizuálním prvkem, který si čitatelé ve spojitosti s osobou uchazeče zapamatují a která tvoří první dojem. První dojem životopisu může přitom zásadně rozhodnout o sympatiích potenciálního budoucího zaměstnavatele.

55 profesionálních personalistů z nejprestižnějších a největších firem v ČR se s námi podělilo o svoji denní praxi při práci s životopisy a profily na LinkedIn. Personalisté se shodli na následujících radách:

"Personalisté preferují na CV profesionální fotografii, protože uchazeč ukazuje způsob své reprezentace a také to, jestli je připraven být profesionálem. Dobrá fotografie uchazeči pomůže, špatná mu uškodí. Díky fotografii si personalisté o uchazeči udělají lepší představu. Fotografie na CV tedy hraje důležitou a podstatnou roli."

"Když vedle sebe položíte dva životopisy absolventů stejného oboru, často mají velice podobný profil znalostí i praxe. Celkové zpravování životopisu proto může snadno napovědět, jak moc má uchazeč o pozici zájem a jak moc chce pracovat. Profesionální dojem z životopisu může být tedy rozhodujícím faktorem při výběru kandidáta."

Ceny profesionálních fotografů za portrétní fotografie jsou pro studenty často nedostupné, a proto jsou odkázáni na vlastní fotografické schopnosti a techniku. To jsme se rozhodli změnit.

Díky fotografickému projektu Say Cheese můžete získat přirozenou portrétní fotografii s kompozicí dle vaší, aby odpovídala pracovní pozici, o níž hodláte žádat.

Jak Say Cheese funguje

Jednotlivá focení v rámci Say Cheese jsou organizována jako „foto události“, kterých se účastní více lidí. Díky většímu množství lidí odpadá nutnost pokaždé instalovat foto atelier a fotograf tak může efektivněji fotografovat větší množství lidí při zachování stejné kvality fotografií a snížených nákladech.

Soukromí a pohoda jsou zajištěny díky možnosti rezervace konkrétního času. V odděleném prostoru foto události se nachází tedy jen účastník focení, fotograf a žádné publikum.

Foto události jsou rozděleny do hodinových časových bloků, ze kterých si lze vybrat. Každý účastník má vyhrazenou konkrétní část daného bloku. O jejím začátku je přesně informován, abychom zajistili soukromí, pohodlí a nemuseli jste čekat dlouhé fronty.

Lístek na svoji foto událost si můžete vybrat dle místa, času a druhu focení. Váš lístek vám poté zašleme online přímo do emailu společně s doporučením, jak se na foto událost připravit a obléct.

Lístky na Foto události

Lístek na svoji foto událost si můžete vybrat dle místa, času a druhu focení. Váš lístek vám poté zašleme online přímo do emailu společně s doporučením, jak se na foto událost připravit a obléct.

Není-li uvedeno jinak, lístek se kupuje vždy na konkrétní foto událost a časový blok focení, nelze jej tedy využít jinak (například při další foto událsoti). Bude-li foto událost ze strany pořadatele zrušena, celá penežní hodnota lístku se samozřejmě vrací účastníkovi focení.

X